Dojazd

dojazd

PIESZO

Aby Pieszo dotrzeć do Hostelu La Guitarra z Dworca PKP Gdańsk Główny (oraz PKS Gdańsk Główny) potrzeba około 15 minut. Najpierw należy przejść przejściem podziemnym w kierunku Cinema City Krewetka. Po wyjściu z przejścia podziemnego (schodami w górę przy kinie) należy skręcić w lewo i podążać ulicą Heweliusza w kierunku Centrum Handlowego “Madison”. Na wysokości “Madisona” prosimy skręcić w prawo i ulicą Rajską dojść do ulicy Podwale Staromiejskie. Tutaj należy skręcić w lewo i podążać cały czas prosto (ulica Podwale Stromiejskie przejdzie w ulicę Grodzką). Po około 500 m (w międzyczasie miniecie Państwo Hotel Hilton i kilka zaprzyjaźnionych hosteli) znajdziecie nas Państwo w ostatnim budynku po lewej stronie ulicy (Grodzka 12).

KOMUNIKACJA MIEJSKA

Z Dworca PKP/ PKS: całe Stare Miasto w Gdańsku znajduje się w pewnej odległości od zasięgu sieci komunikacji miejskiej – doradzamy przejście spacerem (ok. 15 min.) lub podróż taksówką (ok 15 zł)
Można również wsiąść w autobus 100 jego przystanek znajduje się przy Dworcu Głównym PKP I dojechać do Hotelu Hilton. Podróż ta zajmie około 20 minut ponieważ autobus objeżdża całe Stare Miasto. Przystanek przy Hotelu Hilton jest przystankiem końcowym linii 100. Po opuszczeniu autobusu należy skierować się ulicą Grodzką w prawo wzdłuż Hotelu Hilton. Znajdziecie nas Państwo w ostatnim budynku po lewej stronie ulicy (Grodzka 12).
Należy kupić bilet jednorazowy
Odległość: ok. 1,5 km

Z Lotniska Lecha Wałęsy:
Na lotnisku wsiądź w autobus nr 210 (kierunek Gościnna) wysiądź na przystanku Dworzec Główny (14 przystanek). Stąd kieruj się wskazówkami podanymi powyżej.
Należy kupić bilet godzinny
Odległość: ok. 18 km

Możesz też skorzystać z kolejki miejskiej w tym wypadku należy wsiąść na stacji na lotnisku I dojechać do stacji Gdańsk Wrzeszcz, Tutaj trzeba przesiąść się na SKM (Szybka Kolej Miejska) i dojechać do stacji Gdańsk Główny PKP. Stąd należy kierować się zgodnie z instrukcjami powyżej.

TAXI
Taksówki w Gdańsku są w rozsądnej cenie, poniżej podajemy orientacyjne ceny za przejazd taksówką do naszego hostelu w dni robocze:
a) z dworca PKP/PKS – około 15 zł
c) z lotniska im. Lecha Wałęsy – około 50 zł
za kurs w godzinach nocnych i w dni wolne należy odpowiednio doliczyć około 50%.