Dojazd

dojazd

PIESZO

Aby Pieszo dotrzeć do Hostelu La Guitarra z Dworca PKP Poznań Główny potrzeba około 20 minut. Należy wyjść na parking przed dawnym wejściem głównym, przejść pod wiaduktem w górę około 500 metrów do Ronda Kaponiera. Przy rondzie skręcić w prawo w ulicę św. Marcin idąc w kierunku Zamku i Starego Miasta. Należy podążać tą ulicą prosto około 1 kilometra. Przy Galerii MM po lewej stronie skręcić w lewo podążając za linią tramwaju. 10 metrów za zakrętem proszę wejść w bramę pierwszego żółtego budynku po lewej stronie. Proszę przejść przez podwórze. Hostel znajduje się w głębi dziedzińca.

Z Dworca PKS potrzeba nam około 10 minut. Należy przejść przejściem podziemnym i ulicą Ratajczaka kierować się do ulicy św. Marcin. Tutaj należy skręcić w prawo, przejść około 50 metrów i przy Galerii MM po lewej stronie skręcić w lewo podążając za linią tramwaju. 10 metrów za zakrętem proszę wejść w bramę pierwszego żółtego budynku po lewej stronie. Proszę przejść przez podwórze. Hostel Poznań znajduje się w głębi dziedzińca.

KOMUNIKACJA MIEJSKA

Z Dworca Głównego PKP: odszukaj przystanek Most Dworcowy (aby znaleźć się na tym przystanku należy wyjść wejściem głównym z budynku dworca Poznań Główny przejść prosto około 100 m. przejść pod wiaduktem, wejść schodami na wiadukt, skręcić w prawo i przejść około 50 m) :
1. Wsiądź w tramwaj nr 5 (kierunek Stomil)
2. Wysiądź na trzecim przystanku – Marcinkowskiego
Przejazd na bilet 15 minutowy
Odległość: ok. 1,5 km

Z Dworca Zachodniego PKP: odszukaj przystanek Dworzec Zachodni (aby znaleźć się na tym przystanku należy wyjść wejściem z budynku Dworzec Zachodni) :
1. Wsiądź w tramwaj nr 5 (kierunek Stomil)
2. Wysiądź na czwartym przystanku – Marcinkowskiego
Należy kupić bilet 15 minutowy
Odległość: ok. 1,6 km

Z Dworca PKS: przystanek Dworzec PKS:
1. Wsiądź w tramwaj nr 10 (kierunek Połabska), 11 (kierunek Piątkowska) lub 12 (kierunek Os. Sobieskiego). Należy dojechać do przystanku: Rondo Kaponiera (2 przystanek)
2. Przesiądź się na tramwaj 2 (kierunek Dębiec), 5 (kierunek Stomil) lub 13 (kierunek Starołęka) – wysiądź na drugim przystanku – Marcinkowskiego
Należy kupić bilet 15 minutowy
Odległość: ok. 1,7 km

Z Lotniska Ławica:
1. Na lotnisku wsiądź w autobus nr 48 (kierunek Bałtyk) wysiądź na przystanku Bałtyk
Przejściem podziemnym przejdź na przystanek Rondo Kaponiera
2. Przesiądź się na tramwaj 2 (kierunek Dębiec), 5 (kierunek Stomil) lub 13 (kierunek Starołęka) – wysiądź na drugim przystanku – Marcinkowskiego
Należy kupić bilet 30 minutowy + bilet 15 minutowy
Odległość: 8 km

TAXI
Taksówki w Poznaniu są w rozsądnej cenie, poniżej podajemy orientacyjne ceny za przejazd taksówką do naszego hostelu w godzinach w dni robocze:
a) z dworca PKS – około 15 zł
b) z dworca PKP – około 15 zł
c) z lotniska Ławica- około 30 zł
za kurs w godzinach nocnych i w dni wolne należy odpowiednio doliczyć około 50%.